Ananasų odos rankinė, kelnės iš kanapių pluošto. Ar verslas ir vartotojai jau pasiruošę tvariai madai?

Ananasų odos rankinė, kelnės iš kanapių pluošto. Ar verslas ir vartotojai jau pasiruošę tvariai madai?

  • 2023 rugpjūčio 21 d.

Rugpjūčio 26 d., 18.30 val., diskusijų festivalio „Būtent!“ metu, visus neabejingus tvarumui kviečiame pasiklausyti aktualios diskusijos „Ananasų odos rankinė, kelnės iš kanapių pluošto. Ar verslas ir vartotojai jau pasiruošę tvariai madai?“. 

Šią, projekto „Dizaino sparnai“ inicijuotą diskusiją moderuos doc. Justė Tarvydienė, mados analitikė, Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytoja, žurnalo „Moteris“ mados redaktorė. 

Diskusijoje dalyvaus:

Jolanta Rimkutė, projekto „Dizaino sparnai“ mentorė, drabužių dizainerė, kurianti ir plėtojanti lietuviško identiteto iniciatyvas.

Indrė Makarevičė, projekto „Dizaino sparnai“ dalyvė, drabužių dizainerė, vystanti „Unum et idem“ prekės ženklą, pagrįstą tvarios, lėtos mados veikimo principais.

Justina Semčenkaitė, drabužių dizainerė, VDA Tvarios mados disciplinos lektorė ir mados apžvalgininkė, šiuo metu dizaino doktorantūroje plėtojanti mados aktyvizmo temą.

Visi vienbalsiai sutinka, kad mados pramonė – viena taršiausių pasaulyje, tačiau nepaisant visų pastangų, pasaulyje vis dar perdirbama vos 1 proc. drabužių. Vienas svarbiausių tvarios mados principų – naudoti aplinkai draugiškas medžiagas. Tačiau, neretai vartotojai pastebi, kad tokios tvarios „naujienos“ kaip pvz., ananasų oda yra mažiau patvari, neatspari karščiui ir nepralaidi orui, todėl tenka ieškoti kitų alternatyvų arba grįžti prie įprastų medžiagų. Kiek atsakomybės tvarios mados srityje tenka vartotojams, kasmet Europoje drabužiams vidutiniškai išleidžiantiems 490 Eur ir greitajai madai, skatinančiai beatodairiškai sekti tendencijomis? O gal tvarumo proveržį mados srityje sukels žiedinė ekonomika, skatinanti ne išmesti, o pakartotinai naudoti, perdirbti ir kitaip panaudoti drabužius? Diskusijos dalyvės apžvelgs iššūkius, su kuriais susiduria mados pramonė ir vartotojai.

Diskusija taip pat bus transliuojama „Dizaino sparnai“ Facebook paskyroje. 

2023 rugsėjo 13 d.

Savo patirtimi ir įžvalgomis diskusijoje „Ananasų odos rankinė, kelnės iš kanapių pluošto. Ar verslas ir vartotojai jau pasiru...

2023 rugsėjo 13 d.

      Organizatorių skaičiavimu šiemet festivalyje apsilankė daugiau nei 5000 žmonių. Džiaugiamės galėję jiems pris...

2023 rugpjūčio 31 d.

Ar vartotojai ir verslas yra pasiruošę tvariai madai? Ar tvarumas jau tampa mada? Tvarumas ir mada yra beveik paraleliai minimos sąvokos, nes m...