„Dizaino sparnai“ – tarp Europos Sąjungos socialinių inovacijų

„Dizaino sparnai“ – tarp Europos Sąjungos socialinių inovacijų

  • 2024 gegužės 22 d.

Projektas „Dizaino sparnai“ buvo įtrauktas į Europos Sąjungos socialinių inovacijų iniciatyvų programą SIM (Social Innovation Match), kurios tikslas – skatinti socialinių inovacijų plėtrą visoje Europoje. Socialines iniciatyvas vystantys žmonės ir organizacijos čia randa įkvepiančių pavyzdžių ir kolegialių institucijų, su kuriomis gali bendradarbiauti.

„Mūsų projektui žengiant į naują etapą, didelis dėmesys bus skiriamas socialinių inovacijų skatinimui, pasitelkiant įvairius dizaino sprendimus. Todėl labai džiaugiamės, jog nuo šiol „Dizaino sparnai“ yra pripažinti kaip socialinių inovacijų iniciatyva. Tikimės, tai leis tiek mums plėsti akiratį, tiek ir dalintis savo patirtimi su kolegomis užsienyje“, – sako Gabija Vanagė, projekto „Dizaino sparnai“ vadovė.

Daugiausiai dėmesio SIM programoje yra skiriama Europos socialinio fondo plius (ESF+) investicijų sritims, t. y. iniciatyvoms, susijusioms su užimtumu, švietimu ir mokymu bei socialine įtrauktimi. Šiuo metu SIM duomenų bazėje matoma apie 150 socialinių inovacijų iniciatyvų iš visos Europos, iš jų 11 – iš Lietuvos. Duomenų bazėje esančių socialinių inovacijų iniciatyvų kokybę ir tinkamumą tvirtina kompetetingi nacionalinio arba tarptautinio lygmens atstovai.

 

 

2024 birželio 13 d.

Projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė drauge su Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktore Rūta Stepanovaite&...

2024 gegužės 28 d.

Gegužės 30-31 d. Briuselyje (Belgija) vyksiančioje Europos dizaino asociacijų biuro (angl. The Bureau of European Design Associations, BEDA)...

2024 balandžio 30 d.

Bendrovė „Kertušas“, valdanti prekės ženklą „Puikūs kemperiai“ turi ilgametę patirtį turistinių automobilių nuomos...