„Dizaino sparnų“  patirtis - DECISE projekte

„Dizaino sparnų“ patirtis - DECISE projekte

  • 2024 balandžio 12 d.

Lietuvos inovacijų centro kvietimu Lietuvos kultūros taryba (LKT) dalyvauja Interreg Europe programos DECISE projekte. DESICE tikslas – pagerinti regioninės ir vietos politikos įgyvendinimą žiedinės ekonomikos srityje, ypatingą dėmesį skiriant produktų kūrėjų gebėjimų didinimui. Vykdydami tarpregioninio bendradarbiavimo veiklą, institucijos keisis žiniomis ir mokysis iš kitų patirties bei tobulins regioninės plėtros politiką. 

Praėjusią savaitę administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė kartu su „Dizaino sparnai“ vadove Gabija Vanage ir viešųjų ryšių specialiste Karolina Kažukauskaite dalyvavo pirmajame nuotoliniame projekto DECISE susitikime. Jame partneriai pristatė organizacijas, buvo apžvelgta projekto veikla ir aptarti iššūkiai, planuojami ateities žingsniai ir oficiali projekto pradžios data. Projektas vyks trimis etapais, iš viso truks ilgiau nei 4 metus, iki 2028 m. birželio 30 d. 

DECISE tikslinės grupės yra dizaino kūrėjai, tyrimų ir plėtros organizacijos, mokslinių tyrimų centrai ir universitetai, politikos formuotojai, regioninės valdžios institucijos, kultūros ir kūrybinių industrijų (KKI) sektorius. Projektu siekiama užtikrinti, kad visos suinteresuotos pusės įgytų žinių apie tvarų produkto dizainą, išteklių valdymą ir žiedine ekonomika paremtus organizacijų valdymo modelius – gebėtų kurti žiedinės ekonomikos principais grįstus įrankius ir procedūras, formuoti dokumentus ir kt. Pagrindinės DECISE temos – KKI sektoriaus švietimas ir mokymas, tyrimai ir inovacijos, kuriuos inicijuoja ar palaiko regioninės politikos formuotojai, paramos mechanizmai ir finansinės paskatos, taip pat naujos bendradarbiavimo galimybės, susijusios su žiedinės ekonomikos principais grįstu dizainu. Tikslams pasiekti projektinėje veikloje numatyti šeši žingsniai: problemos apibūdinimas, gerųjų praktikų nustatymas, bendros analizės ir sprendimų ieškojimas, žinių ir praktikų perdavimas, strateginių sprendimų ir politikos formavimo pokyčiai bei rezultatų stebėjimas. 

„Lietuvos kultūros taryba įsitraukia į programą DECISE sėkmingai įgyvendinto projekto „Dizaino sparnai“ apimtyje. Kvietimą tapti asocijuota partnere ir pasidalinti per dvejus metus sukaupta patirtimi pateikė Lietuvos inovacijų centras, kaip pagrindinė projekto veiklas Lietuvoje įgyvendinanti šalis. Kartu su 7 partneriais iš 6 šalių – Graikijos, Belgijos, Slovėnijos, Italijos, Rumunijos ir Estijos – dirbsime ties Europos Sąjungos prioritetu – žaliosiomis iniciatyvomis. Bus siekiama kuo didesnės sinergijos su klimatui neutralia ekonomika per inovatyvius organizacijų modelius, susijusius su žiediniu produktų ir paslaugų dizainu. Taip pat numatomas žinių ir praktikų perdavimas žiedinės ekonomikos principų diegimo sprendimų priėmimo lygmenyje. Pavyzdžiui, planavimo dokumentų srityje. Tikimės ne tik konsultuoti projekto dalyvius, bet ir suprasti, kaip stiprinti žiedinės ekonomikos principais grįstų dizaino sprendimų diegimą Lietuvos kultūros tarybos finansavimo priemonėse“, – teigia Rūta Stepanovaitė.

Informacija parengta LKT

2024 gegužės 22 d.

Projektas „Dizaino sparnai“ buvo įtrauktas į Europos Sąjungos socialinių inovacijų iniciatyvų programą SIM (Social Innovation Match), kuri...

2024 balandžio 30 d.

Bendrovė „Kertušas“, valdanti prekės ženklą „Puikūs kemperiai“ turi ilgametę patirtį turistinių automobilių nuomos...

2024 balandžio 25 d.

2012 m. savo prekės ženklą pristačiusi mados dizainerė Diana Vapsvė kiekvienais metais sukuria po dvi kolekcijas. Tiek kūryba, tiek ir rūbų gamyba vyk...