Lietuvos kultūros taryba kviečia diskutuoti „Būtent!“ festivalyje

Lietuvos kultūros taryba kviečia diskutuoti „Būtent!“ festivalyje

  • 2022 rugpjūčio 24 d.

Lietuvos kultūros taryba (LKT) dalyvauja diskusijų festivalyje „Būtent!“, kuris vyks rugsėjo 2-3 d. Vytauto parke, Birštone. LKT kartu su „Būtent!” kviečia įkvėpti naujų idėjų ir organizuoja net dvi diskusijas: „Menas ir lyčių lygybė – atrodo ar yra?“ ir „Kiek kainuoja kūrybinė laisvė?“

LKT diskusija: Menas ir lyčių lygybė – atrodo ar yra?

Lietuvos kultūros taryba pristato diskusiją „Menas ir lyčių lygybė – atrodo ar yra?“ ir kviečia kalbėtis apie lyčių lygybę menų lauke. Diskusija vyks rugsėjo 2 d. 17.00 val. Vytauto parke, Birštone. Diskusijoje dalyvaus menininkė, meno daktarė Eglė Grėbliauskaitė, populiariausias lietuvių vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, kino ir medijų tyrėja, kultūros istorikė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė, medijų edukacijos ir tyrimų centro „Meno avilys“ tyrimų vadovė bei humanitarinių mokslų daktarė Lina Kaminskaitė-Jančorienė ir teatro kritikas, kultūros apžvalgininkas, publicistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas Vaidas Jauniškis. Diskusiją moderuos muzikologė, Lietuvos kultūros tarybos pirmininkė Asta Pakarklytė.

Lietuvos kultūros tarybos iniciatyva atliktas lyčių lygybės tyrimas atskleidė, kad aukštesnėje pajamų iš kūrybos kategorijoje vyrų dalis yra du kartus didesnė nei moterų. Sudėtingesnę moterų situaciją išryškino ir kiti tyrimo pjūviai: diskriminaciją ir patyčias darbinėje aplinkoje moterys patiria dvigubai dažniau, visuotinio pripažinimo ir nacionalinio įvertinimo jos sulaukia 3,5 karto rečiau, o seksualinį priekabiavimą patiria net 6 kartus dažniau nei vyrai. Tyrime dalyvavusios moterų ir vyrų tikslinės grupės (angl. focus group) bei jų dalyviai ir dalyvės pripažino įsitvirtinusį stereotipą, kad moterys reiškiasi kaip puikios vadovės, vadybininkės ar kritikės, tačiau kūrybos praktikoje ryškiausi pasiekimai priklauso vyrams.

Diskusijos dalyviai dalinsis savo asmenine patirtimi apie lyčių lygybę menų lauke. Diskusijoje bus nagrinėjami aktualūs klausimai: ar dar toli iki lyčių lygybės kultūros srityje, o gal jau galime nusiraminti? Ar moterims – saviraiška, vyrams – pripažinimas? Ar reikia keisti lyčių stereotipus menų srityje? Ir apskritai, menas ir lyčių lygybė – atrodo ar yra?

LKT diskusija vyks rugsėjo 2 d. 17.00 val. Vytauto parke, Birštone.

LKT diskusijos „Facebook“ renginys: https://fb.me/e/24pTG0oPn 

Daugiau kultūros tyrimų rasite: www.kulturostyrimai.lt

 

„Dizaino sparnai“ diskusija: Kiek kainuoja kūrybinė laisvė?

Lietuvos kultūros tarybos įgyvendinamas projektas „Dizaino sparnai“ pristato diskusiją „Kiek kainuoja kūrybinė laisvė?“, kuri vyks rugsėjo 2 d. 20.00 val. Vytauto parke, Birštone. Diskusijoje dalyvaus dizaineris praktikas Denis Orlenok, daugiau nei 10 metų kuriantis ir plėtojantis sprendimus pramoninio dizaino srityje tiek Lietuvoje, tiek užsienyje; 26 metų patirtį vizualinės komunikacijos srityje turintis profesionalas Lukas Ruškys, plėtojantis įvairius vizualinio identiteto, ženklodaros ir socialinės reklamos projektus; taip pat dizaino studijos „DADADA studio“ įkūrėjas ir kūrybos vadovas Martynas Birškys bei „EMKO place“ įkūrėja bei vadovė Erika Mikulskienė. Diskusiją moderuos Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorė Audronė Drungilaitė.

Vadovaudamiesi savo ilgamete patirtimi diskusijos dalyviai kalbėsis apie kūrybos laisvę ir ką reikia dėl jos paaukoti, apie pasirinkimą – būti laisvai samdomu dizaineriu, ar dirbti pagal darbo sutartį įmonėje (angl. freelancer vs. in-house designer). Diskusijoje bus nagrinėjami dažnai pradedančiajam kūrėjui kylantys klausimai: ar darbas įmonėje su darbo sutartimi suteikia daugiau galimybių, ar varžo kūrybinę laisvę? Kaip rasti balansą tarp kūrybinės laisvės ir užtikrinto pragyvenimo? Kokį kelią mieliau renkasi dizaineriai? Kodėl vienos įmonės samdo „freelancerius“, o kitos turi „in-house“ dizainerius, kas lemia šį pasirinkimą? Ar daug reikia paaukoti dizaineriui dėl savo kūrybinės laisvės?

Projekto „Dizaino sparnai“ diskusija vyks rugsėjo 2 d. 20.00 val. Vytauto parke, Birštone.

Išsamiau apie projektą „Dizaino sparnai“: www.dizainosparnai.lt

 

Diskusijų festivalis „Būtent!“

Jau ketvirtą kartą Birštone 2022 m. vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!” atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą.

Išsamiau apie „Būtent!“ festivalį ir diskusijas: www.diskusijufestivalis.lt

 

Kviečiame ateiti, įsitraukti ir kartu diskutuoti. Susitikime rugsėjo 2 d. Birštone!

2023 sausio 23 d.

Sausio 20 d. baigėsi paraiškų teikimo terminas dėl UX/UI dizainerio(-ės) dalyvavimo projekte „Dizaino sparnai“. Ši...

2023 sausio 19 d.

Pirmasis projekto etapas artėja į pabaigą, baigiami kurti ir dizaino sprendimai įmonėms. Pabaigti dizaino sprendimai jau netrukus bus pristatyti mūsų ...

2023 sausio 2 d.

Projektas „Dizaino sparnai“ kviečia prie bendruomenės prisijungti UX/UI dizaino specialistą(-ę), kuris(-i) kurtų skaitmeniniais, inovacijų...