Pristatyta projekto metu sukurta Kartu Studio rankinių kolekcija

Pristatyta projekto metu sukurta "Kartu Studio" rankinių kolekcija

  • 2024 birželio 20 d.

Mados entuziastų visoje Lietuvoje pamėgtas rankinių prekės ženklas „Kartu studio“ pristato naują kolekciją, sukurtą projekto „Dizaino sparnai“ metu. Kolekciją drauge su studijos įkūrėja Ingrida Jasinske kūrė produkto dizainerė Viktorija Stundytė, mentorė – kostiumo dizainerė Jolanta Rimkutė.

Kolekciją „Virsmas“ sudaro trys unikalūs modeliai, o jos kūrėjai atskleidžia įkvėpimo sėmęsi iš augalo gyvavimo ciklo. Ypatingas dėmesys naujoje kolekcijoje skiriamas tvarumui – visos rankinės kuriamos iš gamtai nekenksmingų medžiagų, o pats gamybos procesas yra paremtas žiedinės ekonomikos principais.

Ieškant sprendimų gamtai draugiškiems rankinių modeliams sukurti, buvo svarstomos įvairios augalinės odos alternatyvos. Vis dėlto, tokios medžiagos tvarumo kriterijų neišlaikė: kompostavimas užtruktų per ilgai, o dėl plastiko, esančio jungiamosiose medžiagose, veganiška oda negalėtų būti deginama. Dėl šios priežasties buvo pasirinkta gyvūninė oda, o didžiausias jos privalumas tai, kad iš jos pasiūtos rankinės gali būti taisomos, atnaujinamos ir perdirbamos, taip pratęsiant daikto tarnavimo laiką.

Naujoms rankinėms pasiūti naudojami natūralios odos likučiai iš didelių gamybos įmonių Italijoje, tad kolekcija – itin limituoto leidimo. Spalvų paletei buvo pasirinkti natūralūs tonai: tamsios žemės, grunto, laukinių smilgų, šilto smėlio atspalviai. 

„Gamtos ciklai – nuolat atsinaujinantys, save papildantys transformacijos procesai. Gaila, jog mados pasaulyje dažnai stebimas atvirkščias procesas, kai greitai besikeičiančios tendencijos skatina vartotojus pirkti vis daugiau, o apie išmetamus daiktus dažnai tarsi pamirštame“, – sako Ingrida Jasinskė, „Kartu studio“ vadovė.

Pasak jos, kolekcija „Virsmas“ siekia atkartoti ekosistemos procesus, kuriuose viskas tarpusavyje susiję. „Gamtoje viskas sukasi ratu, pasipildo tik tada, kai reikia, keičiasi tik taip, kaip naudinga pačioms rūšims. Naujoje kolekcijoje norėjosi įkūnyti būtent tokią gamtos funkciją“, – atskleidžia I. Jasinskė.

Ką tik pasirodžiusią kolekciją sudaro rankinė „Grūdas“, kuprinė „Pumpuras“ ir mini rankinė „Žiedas“.

 

2024 liepos 3 d.

Birželio 27 d. Kauno Žalgirio arenoje įvyko jau tradiciniu tapęs Global Lithuanian Leaders Summer Gathering 2024 renginys, kurio metu buvo kvieči...

2024 birželio 13 d.

Projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė drauge su Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktore Rūta Stepanovaite&...

2024 gegužės 28 d.

Gegužės 30-31 d. Briuselyje (Belgija) vyksiančioje Europos dizaino asociacijų biuro (angl. The Bureau of European Design Associations, BEDA)...