Projektas „Dizaino sparnai“ pristatytas Europos įmonių tinklui

Projektas „Dizaino sparnai“ pristatytas Europos įmonių tinklui

  • 2023 balandžio 28 d.

Š. m. balandžio 26 d. Lietuvos kultūros tarybos administracijos direktorė Rūta Stepanovaitė ir projekto „Dizaino sparnai“ vadovė Gabija Vanagė dalyvavo Europos įmonių tinklo (angl. Enterprise Europe Network) kultūros ir kūrybinių industrijų sektoriaus grupės (KKI SG) susitikime, kurį organizavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Renginyje buvo pristatyti 2023 m. tinklo prioritetai ir planuojamos veiklos, KKI SG struktūra, tinklo narių įsipareigojimai ir bendradarbiavimo galimybės – finansavimas, sėkmės istorijos ir gerosios praktikos.

Rūta ir Gabija pristatė Lietuvos kultūros tarybos įgyvendinamą projektą „Dizaino sparnai“, kuris sujungia karjerą pradedančius dizainerius, verslą ir patyrusius mentorius. Administracijos direktorė Rūta aptarė projekto ištakas, tikslus ir kuriamą vertę, dizaino sprendimų diegimo iniciatyvų finansavimo mechanizmą, skatinamąjį paketą dizaineriams, taip pat projekto teikiamas nefinansines naudas verslo įmonėms.

Projekto vadovė Gabija pasidalijo projekto gerosiomis praktikomis – vykdoma intensyvi „Dizaino sparnų“ komunikacija, organizuojami mokymai dalyviams ir mentoriams žiedinės ekonomikos, intelektinės nuosavybės apsaugos, tvarumo, inovacijų ir kt. temomis, taip pat rengiami bendruomenės vakarai ir aktyvus projekto komandos dalyvavimas renginiuose. Projekto vadovė taip pat išsamiau pristatė projekto metu sukurtus inovatyvius dizaino sprendimus, kuriuos įgyvendino karjerą pradedantys talentai ir patyrę dizaino profesionalai. Gabija džiaugėsi „Dizaino sparnai“ sėkme – per pirmąjį projekto etapą (5 mėnesius) 15 dizainerių kartu su 6 mentoriais sukūrė 15 įvairių dizaino sprendimų, atliepiančių skaitmeninės, inovacijų ir žiedinės ekonomikos principus.

Projekto „Dizaino sparnai“ fokuse 3 dizaino kategorijos – produktai ir gaminiai, grafinės komunikacijos bei procesai, paslaugos ir sąsajos. Antrame etape iki šios vasaros pabaigos bus sukurta dar 19 dizaino sprendimų, kurie leis projekte dalyvaujančioms įmonėms padidinti konkurencingumą, verslo vertę ir prisidės prie aplinkos tausojančio, skaitmeninio ir tvaraus šalies ekonomikos atsigavimo.

„Džiaugiamės, kad turėjome galimybę pristatyti „Dizaino sparnus“ Europos įmonių tinklo nariams. Laikome šį projektą sėkmės istorija – per itin trumpą laikotarpį įgyvendinti dizaino sprendimai jau cirkuliuoja rinkoje, kartu per vienerius veiklos metus suburta glaudi dizaino profesionalų bendruomenė. Po renginio sulaukėme kvietimų pristatyti projekto veiklas tarptautiniu mastu, dalyvauti patirties apsikeitimo projektuose ir taip stiprinti dizainu kuriamos vertės sklaidą“, – pasakojo Rūta.

Lietuvos kultūros tarybos informacija

2024 gegužės 22 d.

Projektas „Dizaino sparnai“ buvo įtrauktas į Europos Sąjungos socialinių inovacijų iniciatyvų programą SIM (Social Innovation Match), kuri...

2024 balandžio 30 d.

Bendrovė „Kertušas“, valdanti prekės ženklą „Puikūs kemperiai“ turi ilgametę patirtį turistinių automobilių nuomos...

2024 balandžio 25 d.

2012 m. savo prekės ženklą pristačiusi mados dizainerė Diana Vapsvė kiekvienais metais sukuria po dvi kolekcijas. Tiek kūryba, tiek ir rūbų gamyba vyk...