Pasibaigė pirmasis projekto etapas - pristatyti dizaino sprendimai

Pasibaigė pirmasis projekto etapas - pristatyti dizaino sprendimai

  • 2023 vasario 7 d.

Vasario 3 d. „Dizaino sparnų“ dalyviai rinkosi į projekto pirmojo etapo paskutinį bendruomenės vakarą. Jo metu dizaineriai, mentoriai ir įmonių atstovai turėjo galimybę pristatyti per penkis mėnesius sukurtus dizaino sprendimus, kurių yra penkiolika.

Nuo 2022 m. rugsėjo iki š.m. sausio pabaigos pradedantieji dizaineriai analizavo jiems keltas užduotis, tyrė problemas, jų galimus sprendimus, kūrė ir pagamino produkto prototipus. „Tikimės, kad šie, žiedinės ir skaitmeninės ekonomikos principais pagrįsti dizaino sprendimai prisidės prie sėkmingos įmonių plėtros, o šias naujienas įvertins tiek įmonių klientai, tiek bendruomenės“, – sako Gabija Vanagė, projekto „Dizaino sparnai“ vadovė.

Projekto mentorius Lukas Ruškys teigia, kad pirmieji penki mėnesiai jauniesiems dizaineriams parodė, jog svarbu ne tik siekti galutinio rezultato, bet ir pats procesas. „Norint pasiekti gerą rezultatą reikia sukurti procesus. Tai ne tik kasdieninė darbo disciplina, bet ir bendros kalbos su klientu sukūrimas. Per šį laikotarpį dizaineriai suprato, koks yra svarbus abipusis pasitikėjimas, o jam atsirasti reikia laiko. Jo dėka jaunieji specialistai įgauna daugiau profesinio pasitikėjimo", – projekto pirmąjį etapą apžvelgia L. Ruškys.

Pasak jo, visi išvardinti komponentai lėmė puikius pirmojo etapo rezultatus. Juose atsispindėjo nueitas ilgas kelias nuo aiškaus užduočių suformulavimo, analizių iki galutinio rezultato. „Nemažai įmonių atrado, kuo skiriasi dizainas „daromas per dieną” ir dizainas, kurio procese skiriama daug laiko įvardintos verslo veiklos problemos ir pasiūlymų analizėms", – pastebi mentorius.

Susipažinti su dizaino sprendimais ir vizualizacijomis* galima čia.

*Atkreipiame dėmesį, kad kai kurie dizaino sprendimai šiuo metu yra registruojami, siekiant juos apsaugoti, todėl bus paviešinti vėliau.

 

Nuotraukos: V.Budrio

2024 balandžio 12 d.

Lietuvos inovacijų centro kvietimu Lietuvos kultūros taryba (LKT) dalyvauja Interreg Europe programos DECISE projekte. DESICE tikslas – pagerint...

2024 balandžio 9 d.

Įmonė „Kvalitetas“ valdo prekės ženklą „Urbanfood“, siūlantį Lietuvoje pagamintus funkcinius maisto produktus, tokiu...

2024 kovo 28 d.

Kovo 21d. projektas „Dizaino sparnai“ organizavo diskusiją „Kaip dizainas gali sukurti socialinį poveikį? Galimybės verslui ir visuo...